مجتمع فراصنعت طبرستان


پیام تبریک آقای مهندس قنبرپور به مناسبت روز جهانی کارگر

به نام خدا

كار از مهمترين و متعالي ترين مؤلفه هاي توسعه ي فردي و اجتماعي ست و كارگران تجلي بخش راستين اين مفهوم در جوامع بشري هستند.
اينجانب ضمن زنده نگه داشتن ياد و خاطره كشته شدگان حادثه ي دردناك يكم ماه مِه و تبريك صميمانه ي اين روز به شما همكاران عزيز، نكات بسيار مهمي را جهت يادآوري بازگو مي كنم:

 

١- سال ١٣٩٥ سالي بسيار پربار همراه با دستاورد هاي بزرگ براي شركت فراصنعت بود. دريافت عنوان مدير نمونه ي كشور و پژوهشگر برتر صنعت پلاستيك و دريافت تنديس ها و الواح تقدير از وزير محترم صنعت، معدن و تجارت و دبير كل محترم خانه ي صنعت، معدن و تجارت ايران دستاوردهايي بود كه در سايه تلاش و همدلي شما همكاران عزيز محقق شد. من اين موفقيت ها را به همه ي شما صميمانه تبريك مي گويم.

 

٢- همان طور كه مي دانيد شرايط بازار بسيار پيچيده و متلاطم است. مشتريانِ شركت دچار موانع عديده اي همانند كاهش فروش، مشكلات سرمايه اي، نابساماني قيمت ها و... هستند و طبيعتاً اين مسائل فراصنعت را هم درگير نموده و خواهد كرد.

 

٣- فروش بخش ماشين سازي شركت به دلايل عنوان شده به شدت كاهش يافته و منطقاً توانايي شركت جهت مقابله با اين مشكلات محدود است. انتظار مي رود هر كدام از شما علاوه بر وظايف فعلي خود مانند سفيري تيزبين و هوشمند عمل كنيد و در شناخت و تسخير بازار و دريافت سفارشات جديد به هر نحو ممكن شركت را ياري دهيد. مقصود اين است كه تنها به عملكرد در چارچوب شرح وظايف خود بسنده نكنيد و تا حد امكان از آن فراتر رويد.

 

٤- رعايت اصول بهره وري و صرفه جويي مانند گذشته و بيش از آن حائز اهميت هستند. ظهور پي در پي رقباي جديدي كه در كارگاه هاي كوچك با كمترين امكانات و هزينه ها، كمترين توجهات مادي و معنوي به كاركنان و در نتيجه پايين ترين قيمت هاي تمام شده فعال هستند، عرصه را در بازار رقابت بر شركت تنگ نموده است. بنابراين هرگونه تلاش و پيشنهادي جهت كاهش قيمت تمام شده بسيار باارزش خواهد بود.

 

٥- من و مديران ارشد شركت به دلايل مختلف اخلاقي و انساني تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا در هرشرايطي به فعاليت ادامه دهيم و از تعديل كاركنان خودداري نماييم. چراكه از نظر ما منابع انساني ارزشمند ترين سرمايه هاي سازمان هستند. اما اگر تلاش ها ثمربخش نباشند نهايتاً مجبور به كاهش هزينه ها و تعديل نيروها خواهيم شد. بنابراين از همه ي شما مي خواهم تا علاوه بر تلاش در جهت كاهش هزينه ها در حوزه ي فعاليت خود، به حوزه هاي ديگر هم توجه داشته باشيد.

 

۶- موفقيت ديگري كه در سال گذشته به دست آمد، دريافت گواهينامه ي سيستم مديريت كيفيت از شركت توف نورد آلمان بود. در قالب اين استاندارد خط مشي، اهداف، ارزش ها، مأموريت و چشم انداز شركت ترسيم شده است. از همه ي شما مي خواهم كه در مرحله ي اول به دقت اين مستندات را مطالعه و درك نماييد و در مرحله ي بعد تمام تلاش خود را جهت تحقق اين اهداف صرف نماييد. دستيابي به اين اهداف مهم ترين عامل در مسير بقا و رشد سازمان خواهد بود.

 

در پايان مجدداً تاكيد مي كنم كه به واقع، كليت صنعت كشور و به تبع آن شركت فراصنعت سخت ترين و بحراني ترين روزهاي خود را مي گذراند و تنها شركت هايي قادر به ادامه ي حيات خواهند بود كه با تلاشي همه جانبه همراه با همدلي صميمانه حركت نمايند. بنابراين از همه ي شما درخواست مي كنم كه از هر قول و فعلي كه مانع حرکت شرکت از مسير واقعي خود كه در درجه اول بقا و در درجه ي بعد رشد و توسعه است خودداري كنيد و تمام توان و انرژي خود را مصروف تلاش، همكاري، همدلي و تعهد نماييد.

در پايان آر مي كنم كه خداوند بزرگ همگي ما را در دستيابي به اين اهداف مقدس ياري فرمايند.

برمك قنبرپور                     
 عضو هيات مديره و مديرعامل             

             

 فارسی | English | العربیة | русский
تمامی حقوق این سایت متعلق به مجتمع فرا صنعت طبرستان می باشد.
طراح و برنامه نویس: شرکت فناوارن ارتباط سیمرغ.